Úspešný rok SNG

Záujem o umenie rastie

[j.protic] publikované: 2020-01-30 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Budova SNG pred rekonštrukciou, ktorá má skončiť v r.2021.

Minulý rok si expozície a výstavy v Slovenskej národnej galérii Bratislava prišlo pozrieť takmer 37-tisíc návštevníkov.


Uviedla to riaditeľka Úseku marketingu a komunikácie SNG Bohdana Hromádková na neformálnom stretnutí s novinármi.. Spolu s rôznymi kultúrno-spoločenskými a výchovno-vzdelávacími programami bola v hlavnom meste celková návštevnosť vyše 47-tisíc. V porovnaní s rokom 2018 je tendencia je mierne stúpajúca.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Najžiadanejšou výstavou bola v roku 2019 minulého roku v bratislavskom Esterházyho paláci bola výstava „Z akadémie do prírody. Podoby krajinomaľby v strednej Európe 1860 - 1890". Od marca do júna ju videlo viac ako 10-tisíc návštevníkov. SNG zaznamenala v roku 2019 vyše 128-tisíc návštev výstav, výchovno-vzdelávacích a kultúrno-spoločenských programov. Sú v tom zahrnuté aj vysunuté pracoviská vo Zvolene, Ružomberku, Strážkach a Pezinku.

Pre návštevníkov Slovenskej národnej galérie (SNG) v tomto roku môže byť najzaujímavejšia výstava „Zvuky Kódy Obrazy: Akustický experiment vo vizuálnom umení". Plánovaná je na október.Na výstave Zvuky Kódy Obrazy spolupracuje SNG s Galériou hlavního města Prahy. Zaujímavá bude pre návštevníka z hľadiska zážitku. „Časť výstavy môžete vidieť v objektoch, ktoré budú visieť alebo budú nainštalované a časť výstavy sa bude diať vo forme živých perfomance zvukových akcií a výstava tak vlastne ožije,“ vysvetlila Hromádková.

Pripravuje sa aj výstava venovaná významnému slovenskému scénografovi Ladislavovi Vychodilovi z hľadiska stého výročia divadla, a výstava Generácia 909: Reload z hľadiska histórie galérie. Voľný vstup na výstavy v Bratislave pokračuje aj v roku 2020. Mimo Bratislavy ponúkne SNG návštevníkom rôznorodú výstavnú dramaturgiu napríklad v Pezinku, Ružomberku či v Strážkach.

Novinkou SNG budú aj posilnenie víkendového programu galérie. Skúsenosti získané v posledných rokoch dokazujú, že najživšie býva v galérii počas víkendov. Preto sa rozhodli na tento čas umiestniť viac programov, ktoré by boli aj pre dospelých a rodinu. Tento trend je bežný aj v zahraničí...

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: