Veľký záujem o mestský maratón

Blíži sa 13. ROČNÍK ČSOB BRATISLAVA MARATHON-u

[j.protic] publikované: 2018-02-21 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Do začiatku 13. ročníka bratislavského mestského maratónu – ČSOB Bratislava Marathon 2018, ktorý sa uskutoční v slovenskej metropole v dňoch 07. a 08. apríla, ostáva necelých 50 dní.


Organizátori zo spoločnosti BE COOL hlásia už teraz nárast prihlásených o zhruba 20% čo znamená, že v rovnakom období pred rokom ich bolo 5010, pričom teraz je ich už viac ako 6000.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

Súčasťou programu ČSOB Bratislava Marathon 2018 je i Športový kongres, ktorý bude 6. apríla 2018 hostiť Sheraton Bratislava Hotel. Organizátorom kongresu je spoločnosť BE COOL, patronát nad ním prevzal Slovenský atletický zväz a jeho komisia behov organizovaných mimo dráhu a odborným garantom je Učená právnická spoločnosť. Na záver kongresu sa uskutoční slávnostný galavečer, ktorý oficiálne otvorí 13. ročník ČSOB Bratislava Marathon 2018.

 

„Základné témy kongresu budú športová legislatíva, digitalizácia v športe, šport a doping, dobrovoľníctvo v športe a mnohé iné. Každý klub združený v Slovenskom atletickom zväze má nárok na jedného bezplatného účastníka, ďalší zaplatí poplatok 20 eur. Za poplatok 40 eur sa na kongrese môžu zúčastniť i nečlenovia SAZ a aj záujemcovia z radov organizátorov bežeckých podujatí a verejnosti. Teší nás, že sme so Sheraton Bratislava Hotel našli spoločnú reč aj ohľadom miesta konania kongresu. Jeho ideálna poloha poskytne účastníkom komfort a maximálne užitie si atmosféry priamo v centre diania 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon,“ informoval za organizátorov Jozef Pukalovič, riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon.

Na kongrese bude na tému organizácie ME 2017 v krose prednášať prezident SAZ Peter Korčok, riaditeľka odboru legislatívy a aproximácie práva na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR Žaneta Surmajová poinformuje o novinkách v športovej legislatíve, prokurátor Peter Sepeši bude mať prednášku na tému novely Zákona o športe, jeho kolega Peter Mihál o organizovaní športových podujatí a vedúci oddelenia IT na Slovenskom futbalovom zväze Ján Letko pohovorí o digitalizácii v športe. Advokát a bývalý výborný slovenský plavec Marcel Blažo rozoberie tému ochrany osobných údajov a jeho kolega Igor Šumichrast si pripravuje príspevok o dobrovoľníctve v športe s akcentom na prípravu zmlúv.

Po skončení Športového kongresu organizátori pozývajú jeho účastníkov na 4. ročník vyhlasovania bežeckých ocenení za rok 2017 – Running Gala 2017, ktoré sa uskutoční v hoteli Sheraton Bratislava Hotel o 19.30 hod. bezprostredne po slávnostnom otvorení ČSOB Bratislava Marathon 2018 (19.00 hod.).

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: