Výkonnejšie lanovky pre lyžiarov

Modernizácia lyžiarskych zariadení v Alpách

[j.protic] publikované: 2019-11-22 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Foto: Herbert Raffalt

V začínajúcej sa zimnej sezóne môžu lyžiari v najväčšom rakúskom lyžiarskom regóne Ski Amade využiť niekoľko nových čí modernizovaných prepravných zariadení.


Nové výkonnejšie lanovky pribudli aj v regióne Schladming-Dachstein a v strediskách Mühlbach/Dienten pri Hochkönigu. „Ako najväčšie združenie lyžiarskych oblastí v Rakúsku sme v minulosti profitovali najmä z enormných investícií do záruky snehovej pokrývky a inovácií v oblasti technológií a ponuky zážitkov. Už dávno patríme k najmodernejším lyžiarskym destináciám a neustále zväčšujeme svoj náskok pred konkurenciou,“ informoval Christoph Eisinger, konateľ Ski amadé. V zmysle tejto stratégie sa uskutočnili veľké investície aj do sezóny 2019/2020. Lyžiarske oblasti Ski amadé si naplánovali investície v celkovom objeme asi 70 miliónov euro. Patria k nim napríklad projekty vlekov v regióne Schladming-Dachstein a na vrchu Hochkönig: do strediska Schladminger Planai povedie moderná, výkonná 10-miestna kabínková lanovka so 153 kabínami a výkonom 3.800 osôb za hodinu.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


V strediskách Mühlbach/Dienten pri Hochkönigu bude po dvoch rokoch stavebných prác dokončená lanovka Gabühelbahn. Pôvodný dvojmiestny sedačkový vlek nahradí ultramoderná 10-miestna kabínková lanovka, ktorá prepraví až 2.400 osôb za hodinu. Ďalšie investície sa týkajú nákupu strojov na úpravu snehu, zasnežovacích systémov a zlepšovania kvality a služieb. Prvoradým záujmom je zvyšiť komfort pre lyžiarov, ktorých počet sa z roka na rok zvyšuje. Čoraz viac Slovákov objavuje tento nekonečný raj pre milovníkov zimných športov...

Ski amadé to je päť regiónov, 760 kilometrov zjazdoviek, 270 vlekov a lanoviek a 260 lyžiarskych chát a horských reštaurácií iba s jediným skipasom. K najväčšiemu lyžiarskemu regiónu v Rakúsku patria lyžiarske oblasti Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal.

Viac info na: www.skiamade.at

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: