Za turistikou k susedom

Nenáročné túry v okolí Hainburgu

[j.protic] publikované: 2017-08-01 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Hainburg

Milovníci pešej turistiky z Bratislavy a okolia sa majú na čo tešiť.V oblasti medzi Hainburgom a pohorím Leithagebirge v Dolnom Rakúsku otvorili pre milovníkov vandrovania päť okruhových trás.

 

 


Trasy dlhé 6 až 12 kilometrov vedú obcami Berg, Prellenkirchen, Edelstal, Carnuntum, Mannersdorfer a ďalšími. Ide o nenáročné túry, mnohé časti trás zvládnu dospelí aj s detským kočíkom či s malými deťmi. Cesty sú vyznačené dobre spracovanými tabuľami a miestami na oddych. Propagačné materiály sú v nemčine, slovenčine a angličtine. Okrem toho sú k dispozícii mapy a rôzne informácie o trasách aj na webovej stránke Niederösterreich-Tourismus.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


 

Atraktívnou novinkou je možnosť získať v angličtine a nemčine handy audioguide. K všetkým piatim trasám sú vyznačené zaujímavosti, dokonca pre zrakovo postihnutých. Aplikáciu App si možno stiahnuť pred výletom, v teréne si vypočujete informácie o trase a značení aj bez pripojenia na internet. Turista získa informácie aj o historických faktoch, rôznej faune a flóre, kde sú vínne uličky aj rôzne príbehy o regióne.

Jednotlivé trasy sú:

 

VIA.VISTA. – Braunsberg Wanderrunde

VIA.MONTE. – Königswarte Berg

VIA.CELLA. – trasa od obce Prellenkirchen po Edelstal, od vínnej uličky až po oblasť vínnych pivníc

VIA.VINUM. – Po stopách vína, Weinwandern Carnuntum

VIA.SILENCIUM. – Okruh Púšť v Mannersdorfere a obec Hof

 

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: