Záujem turistov o Nemecko neklesá

Rekordný trend návštevnosti pokračuje

[j.protic] publikované: 2019-04-30 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Brandenburská brána v Berline láka turistov z celého sveta

Nemecký incomingový turizmus dosiahol v roku 2018 po deviaty krát po sebe rekordný výsledok: od januára do decembra m.r. zaznamenal Spolkový štatistický úrad 87,7 milióna prenocovaní zahraničných turistov v ubytovacích zariadeniach s minimálne desiatimi posteľami.


Zodpovedá to nárastu 3,8 milióna medzinárodných prenocovaní v porovnaní s uplynulým rokom, teda plus 4,5 percenta. O pozitívnom trende informoval na tlačovej konferencii v Bratislave Lászlo Dernovics, vedúci zahraničného zastúpenia v Rakúsku a na Slovensku a regionálny manažér pre juhovýchodnú Európu DZT. Analyzoval aj záujem Slovákov o Nemecko. Zdôraznil, že úspešný vývoj slovenského trhu v prospech destinácie Nemecko naďalej pretrváva a láme rekordy v náraste počtu prenocovaní. Od januára do decembra 2018 bolo nahlásených celkovo 459.550 prenocovaní, čo zodpovedá nárastu vo výške 5,3 percenta. Aj v januári 2019 vzrástol počet prenocovaní slovenských turistov o 10,3 percenta. Nemecko sa u Slovákov umiestnilo na 4. mieste v rebríčku cieľov zahraničných ciest. Do Nemecka viedlo v uplynulom roku 620.000 ciest minimálne na jednu noc alebo dlhšie. Zodpovedá to podielu na trhu vo výške 10 percent. „Popri hlavnom segmente ciest do miest a za kultúrou je zo Slovenska veľký dopyt po dovolenke v prírode a aktívnej dovolenke. Pritom sú podpora vidieka a úzka spolupráca s malými a stredne veľkými turistickými organizáciami dôležitými strategickými cieľmi pri spracovaní trhu “, vysvetľuje Laszlo Dernovics. Najsilnejším motorom nárastu bolo Bavorsko, ktoré v roku 2018 zaznamenalo s nárastom 13,8 percent najvyšší počet prenocovaní zo Slovenska (148.823), nasleduje Bádensko-Württembersko s nárastom 10,6 percent (68.998). V mestskom turizme sa dostali do prvej trojky nasledujúce metropoly: na čele je Berlín s nárastom 10,5 percenta (38.812 prenocovaní), hlavné mesto Bavorska Mníchov s nárastom 40,6 percent (33.165) a potom Frankfurt nad Mohanom s nárastom 11,8 percent (12.560 prenocovaní). Hamburg zaznamenal nárast 15,7 percent (8.670 prenocovaní), Drážďany 7,5 percenta (5.048 prenocovaní) a Kolín 6,2 percenta (3.981 prenocovaní).

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


V európskej konkurencii naďalej posilnilo Nemecko podľa predbežných výsledkov hodnotenia World Travel Monitor svoju druhú priečku ako cieľová destinácia Európanov.Zatiaľ čo si Španielsko na prvom mieste so 66,6 miliónmi ciest len tesne udržalo výsledok z predchádzajúceho roka, narástol počet ciest z Európy do Nemecka o 5,0 percent na 59,3 milióna. Na treťom mieste je Francúzsko s počtom ciest 44,6 miliónov. V tomto roku je centrálnou udalosťou, ktorá zaiste priláka milióny návštevníkov zo zahraničia 100.výročie založenia legendárneho Bauhausu vo Weimare, ktorý revolučne ovplyvnil vývoj umeleckého designu. . Tradícia weimarskej univerzity Bauhaus siaha až do začiatku minulého storočia. Štátna škola Bauhaus bola založená v roku 1919 architektom Walterom Gropiom, pričom jej hlavná filozofická orientácia bola úzko zviazaná s myšlienkami avantgardného hnutia, ktoré výrazným spôsobom ovplyvnilo smerovanie školy.

Základnou ideou školskej reformy bola snaha o prepojenie umeleckých disciplín s remeselnou tradíciou, znovuoživenie tradičných remeselných prác, ktoré boli úzko spojené s architektúrou. Pri príležitosti stororočnice sa v celom Nemecku budú konať rôzne podujatia, aktivity. V centre pozornosti budú tri mestá úzko späte s Bauhausom: Weimer, Dessau a Berline.

Ďalšie podujatia a informácie nájdete na:

www.bauhaus100.de a www.germany/travel/bauhaus.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: