Zima v Štubaiskom údolí sa začala

Šport, zábava a pôžitok na snehu

[j.protic] publikované: 2018-10-15 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Lyžiarske strediská v údolí tirolského Stubaital sa vyznačujú vysokou úrovňou kompetencií v oblasti zimných športov a sprostredkovania pôžitkov, čo návštevníci pocítia predovšetkým pri rôznych zimných podujatiach.


Svetový pohár FIS Freeski Weltcup v kategórii slopestyle sa už po druhýkrát zastaví na rakúskom, Stubaiskom ľadovci, tunajší inštruktori predvedú svoje schopnosti pri pravidelných nočných show a srdcia pôžitkárov zahreje nočná turistika zimnou krajinou.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Otvorenie sezóny na Štubaiskom ľadovci je každoročne dôvodom na oslavu. Preto sa tu v tomto ročnom období konal lyžiarsky októberfest „Weiße Wiesn“ od 13. do 14. októbra 2018 na horskej stanici Eis grat. Ani nie o týždeň neskôr slávnostne otvoria Snowpark Stubai Zoo. Pri príležitosti 10. výročia podujatia Stubai Premiere od 19. do 21. októbra 2018 sú všetci freestyloví lyžiari srdečne pozvaní, aby dôkladne vyskúšali novinky v centre DC Stubai Zoo Snowpark a spoločne oslávili jeho otvorenie. Tam sa bude následne konať po druhý krát svetový pohár vo voľnom lyžovaní FIS Freeski Weltcup od 20. do 22. novembra 2018 bude Stubaiský ľadovec, na ktorom predvedú freeski superhviezdy svoje triky v slopestyle.

Medzi 120 štartujúcimi z 20 krajín budú pravdepodobne aj miestni matadori Laura Wallnerová a Viktor Moosmann, ktorí zabojujú o body na Svetové majstrovstvá vo freeski 2019. Viac informácií a ďalšie podujatia na: www.stubaiergletscher.com

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: