Zimné zážitky vo Vysokom Štajersku

Zábava pre rodiny a pôžitkárov

[j.protic] publikované: 2018-11-09 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Foto: Tom Lamm /Steiermark Tourismus/

Hochsteiermark- Vysoké Štajersko je tou časťou Rakúska, ktoré patrí medzi najdostupnejšie pre milovníkov zimných športov zo Slovenska. Aj v novej sezóne čaká na nich široká paleta možností na šport i zábavu v 16 lyžiarskych areáloch..


Nedotknutá zimná krajina, idylické adventné trhy, perfektné lyžiarske terény pre celú rodinu, výlety a túry na snežniciach so sprievodcom, spoločné vychádzky na prašane so sánkami a všetko sprevádzané očarujúcou horskou gastronómiou. Stručne povedané: na návštevníkov Vysokého Štajerska čakajú najkrajšie zimné zážitky.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Iba 1,5 hodiny jazdy autom z Bratislavy. Rodinný raj Vysoké Štajersko leží bokom od hektiky a stresu, ale ponúka po pár krokoch veľa zážitkov a prekrásnu prírodu. Rodiny lyžiarskych nadšencov, gurmáni a túžiaci po uvoľnení napätia môžu uháňať na lyžiach v 16 prehľadných lyžiarskych areáloch od Stuhlecku a Niederalplu cez Brunnalm-Hohe Veitsch, Aflenzer Bürgeralpe po Präbichl. Pritom nejde o krátky pôžitok. V Brunnalm – Hohen Veitsch možno s trojhodinovou Max-Flex kartou robiť akékoľvek prestávky a potom sa posilnený znova vrhnúť na zjazdovky. Keďže táto lyžiarska karta presvedčivo pozýva vrátiť sa sem, s láskou ju nazývajú „horskou chatovou“. Každým krokom po nedotknutej prírode necháva človek všedné dni za sebou a začína sa uvoľňovať a užívať si beh na lyžiach, prechádzky na snežniciach alebo so sánkami uprostred dych vyrážajúcej kulisy vysokoštajerského horského sveta. Na objednávku sprevádzajú hostí skúsení horskí sprievodcovia zaručujúci potrebnú bezpečnosť. Lyžiarske túry so sprievodcom na Schneealm a Rax sa ponúkajú v tomto roku po prvý raz s horským a lyžiarskym sprievodcom Andreasom vrátane požičania výstroja.

Všetkým, ktorí jazdia radi sami, ako aj „nočným vtákom“ sa ponúkajú nespočetné bezpečné túry, napríklad na Mariazeller Bürgeralpe. V Mariazelli sú v zime k dispozícii dve trate pre horské bicykle, peších turistov a chodcov na snežniciach a každý piatok Bürgeralpe pozýva na Noc lyžiarskych tratí, keď sú vybrané zjazdovky otvorené do 21,00 hod. Viac info na:www.buergeralpe.at

Návštevníci Vysokého Štajerska môžu užívať svoje zimné zážitky nielen sami, ale aj vymieňať si ich za darčeky. V lyžiarskych areáloch, v horských hoteloch a pri mnohých iných zimných príbehoch, ako je napríklad „Moje lyžiarky alebo túra na lyžiach“, „Môj osobný zážitok“, „Moja domáca“, budú do 17. marca horlivo zbierať body aplikáciou „SummitLynx“. Je to celkom jednoduché: Na najvyššom bode lyžiarskej túry alebo výletu na snežniciach sa nalogovať, uložiť bod, urobiť snímku na pamiatku a už máte dobré vyhliadky na výhru.

Vyskúšať raz niečo nové bokom od lyžovania a klasického sánkovania? Hostinec Altenbergerhof v prírodnej rezervácii Oberland ponúka špeciálne „Ruck X Bobjazdy“ za zážitkami po bezvadnom čerstvom snehu. Hore sa stúpa na snežniciach a dole sa spúšťa na sánkach zabudovaných do ruksaku. Alebo aké by bolo viezť sa na lyžiach do kopca? Winchskiing v Präbichli si v každom prípade zasluhuje aspoň jeden pokus. Viac info: www.alpfox.com

Milovníci relaxu trénujú pokoj na rybačke v otvore do ľadu na Erlaufsee v Mariazelli. A čo je na tom skvelé – všade sa tam zbierajú usilovne body na „Môj zimný zážitok“. Treba na to mať bezplatnú aplikáciu od SummitLynx a poctivo detailne informovať. Jednoducho otvoriť aplikáciu.Bližšie info na: www.summitlynx.com.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: