Zimný zázrak v Autostadte

Vo Wolfsburgu kraľuje zimný svet

[j.protic] publikované: 2019-12-16 | minusz Veľkosť písmaplusz

hírkép

Nemecké mesto áut Wolfsburg sa počas adventu už tradičner premení na zimnú rozprávku a prezentuje sa aj remeselným umením, gurmánskymi špecialitami a klziskami.


Veľký zábavný rok Autostadt,ktorý bol otvorený v bezprostrednej blízkosti svetoznámej automobilovej fabriky v roku 2000 je už od 29.novembra miestom zimných, predvianočných zábavných podujatí. Na ploche viac ako 6 tisíc m2 vzniklo veľké ľadové klzisko, návštevníci, a nielen tí najmladší sa môžu vyšantiť aj na sánkarskej dráhe. Štyri vysoké komíny fabriky sú vysvietené akoby sviatočne sviečky. V areáli Autostadtu je 26, vianočne vysvietených drevených stánkov, Všetko to vytvára zaujímavú sviatočnú atmosféru, ktorá je veľkým lákadlom nielen pre domácich návštevníkov , ale aj zahraničných turistov. Veľkým magnetom je rozprávková postava Tabaluga, malý zelený šarkan, ktorý dvakrát denne sa preháňa po klzisku a zabáva návštevníkov. Zábavné show s bohatými svetelnými i zvukovými efektmi trvá 30 minút, a teší sa veľkej obľube návštevníkov. Hviezdou zábavného programu je svetoznámy spevák Peter Maffay . V zimnom zábavnom parku nechýbajú ani kulinárske dobrôtky. Autostadt má vlastné pekárske či mäsové výrobky. Všade je cítiť vôňu typických nemeckých špecialít. Winter Wonderland v Autostadte Wolfsburg bude otvorený aj po vianočných sviatkoch, až do 5.1.2020.

Páči sa vám tento článok? Pošlite ho známemu!


Autostadt je veľmi dobre situovaný, ľahko prístupný nielen automobilom, ale aj ľoďou po kanáli Mittellandkanal, alebo vlakom/ v blízkosti je moderné vlakové nádražie/. Je to vlastne akési samostatné mesto v meste s vlastným hotelom, wellnessom, reštauráciami, pekárňou, mäsiarstvom, dokonca tu produkujú vlastné klobásy pod značkou Autostadt.

V celom areáli je 10 reštaurácií, nechýbajú obchodíky s módnymi doplnkami a pre tých najmenších vytvorili niekoľko detských kútikov.

Ale to hlavné sú predsa automobily, presnejšie povedané, všetko čo súvisí s pohybom. Celý koncept tematických výstav v hlavnej, vstupnej budove je postavený na význame mobility a inovácie . Návštevníci sa môžu interaktívnym spôsobom oboznámiť s históriou vývoja automobilizmu vo všeobecnosti, bez ohľadu na jednotlivé značky. Niektoré exponáty sa zamýšlajú nad tým, čo motivuje ľudí k maximálnym výkonom resp, čo a ako hýbe ekonomikou budúcnosti, ako sa dá zosúladiť ochrana životného prostredia s rozvojom automobilizmu.

 

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

Galéria:


Ďalšie správy v tejto sekcii: